مناطق جذاب و دیدنی آفریقای جنوبی برای سفر در پاییز و زمستان

ژوهانسبورگ شهر طلا پایتخت اقتصادی و صنعتی آفریقای جنوبی به حساب می آید که امروزه مقصد اول تمامی تورهای آفریقای جنوبی این شهر زیباست.

ادامه مطلب ...
کشورهای بدون ویزا برای سفر ایرانیان

کشورهایی وجود دارد که با توجه به روابط بین کشورها سفر به انها بدون ویزا است ،در زیر تعدادی از کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان معرفی می کنیم .

ادامه مطلب ...
بدون این سوغاتی‌ها از تایلند برنگردید!

در سفر به تایلند و شهرهای دیدنی آن از جمله بانکوک، پاتایا و پوکت بدون مجسمه و فیل از تایلند برنگردید! در ضمن از پارچه ابریشمی تایلندی هم غافل نشوید که یکی از بهترین سوغات‌های کشور تایلند است. ادویه تایلندی هم غیرقابل مقاومت است و اگر علاقه‌مند به آشپزی تایلندی هم باشید هم که دیگر راهی جز خرید آن ندارید. حالا به چند سوغاتی مهم دیگر تایلند نگاهی می‌اندازیم.

ادامه مطلب ...
چگونه حرفه ای سفر کنیم؟

بیشتر مردم، ذاتاً مسافرهای حرفه ای نیستند. مهارت سفر چیزی است که با تجربه کردن در جاده‌ ها به دست می‌آید. شاید در ابتدا، اشتباهات زیادی ‌کنید. اما مهارت در سفر فرایندی است که از اتوبوس‌ های از دست رفته، رفتارهای ساده ‌لوحانه، ناآگاهی ‌های فرهنگی و خطاهای کوچک و بی‌ شمار به ‌دست می ‌آید. بعد از پشت سر گذاشتن تمام اینها، یک روز می ‌بینید که چقدر ماهرانه در فرودگاه‌ ها تردد می‌ کنید و چقدر طبیعی خودتان را در فرهنگ‌ های جدید ادغام می ‌نمایید.

ادامه مطلب ...
نکاتی ضروری که بهتر است برای سفر به تایلند بدانید

اگر قصد سفر بهد تایلند را دارید ، دانستن نکات زیر برای داشتن سفری بهتر به شما می کند.

ادامه مطلب ...
کوش آداسی و راهنمای سفر به گوشه ای از بهشت

همه چیز در مورد بندر شگفت انگیز کوش آداسی

ادامه مطلب ...
صربستان در انتظار ورود نخستین گروه گردشگران ایرانی

ایران و صربستان به لحاظ فرهنگی و آداب و رسوم به هم نزدیک هستند و علاقه مندان به زبان و فرهنگ ایرانی در بین مردم صربستان بسیار هستند که گروههای گردشگری این امکان را برای آشنایی بیشتر دو کشور با امکانات یکدیگر جهت همکاری های تجاری و اقتصادی فراهم می کند.

ادامه مطلب ...
راهنمای سفر هیجان انگیز به ایروان ارمنستان

هرآنچه باید برای سفر به ارمنستان بدانید.

ادامه مطلب ...
برای سفر به آنتالیا و کوش آداسی بدانید

آنتالیا و کوش‌آداسی این روزها به یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری تفریحی ایرانیان تبدیل شده اند.خواندن این مطلب برای داشتن سفری لذت بخش به شما کمک می کند.

ادامه مطلب ...
معرفی بهترین مراکز خرید استانبول

بهترین مراکز خرید استانبول کدام ها هستند؟

ادامه مطلب ...
آداب غذاخوردن در کشور های مختلف

به عنوان یک گردشگر اگر درباره آداب غذاخوردن مقصد موردنظرتان آگاهی داشته باشید آن گاه می توانید بدون جلب توجه افراد در رستوران مورد نظرتان-واقع در مقصد- به راحتی و با آرامش غذا را نوش جان کنید.

ادامه مطلب ...
Iran hopes to welcome 20 million tourists a year following nuclear deal

Iran’s tourism industry looks set to grow rapidly following the lifting of economic sanctions, with more westerners looking to visit and plans being made for the development of tour companies, hotels and tourist facilities.

ادامه مطلب ...
همه چیز درباره ی ارز مسافرتی

هر آنچه باید در مورد ارز مسافرتی بدانید

ادامه مطلب ...
توافقنامه لغو ویزا بین ایران و روسیه

توافقنامه تسهیل روادید گام نخست لغو ویزا بین ایران و روسیه است.

ادامه مطلب ...
قبل از اینکه چمدونت رو ببندی بخون

مطالبی که بهتر است قبل از آماده شدن برای رفتن به سفر بدانیم

ادامه مطلب ...
ایران  مقصد گردشگری 2016

ایران یکی از 16 مقصد گردشگری سال 2016

ادامه مطلب ...
روی این قلعه کوهنوردی کنید

قلعه‌های پرتغالی‌ها تقریباً در بیشتر مناطق حاشیه خلیج فارس وجود دارد، در بندر قشم، کنگ، در عمان، در رأس الخیمه، در قشم، در جزیره هرمز، وجاهای دیگر. این قلعه‌ها با پلان چهار ضلعی نامنظم، دارای دیوارهای به قطر حدود ۳/۵ متر و برج‌هایی به ارتفاع حدود ۱۲ متر در چهار گوشه قلعه‌است. قلعه پرتغالی‌های قشم شامل انبارهای اسلحه، آب انبار بزرگ، اتاق‌های سرباز خانه، زندان، کلیسا، مقر فرماندهی، تالار است. کلیسای بعضی از این قلعه‌ها، دارای دو ردیف ستون‌های سنگی دایره‌ای شکل با قوس‌های زیبایی از سنگ‌های مرجانی تراش خورده‌است. قلعه‌های پرتغالی‌ها یکی از نقاط دیدنی استان هرمزگان است.

ادامه مطلب ...