ساعت به وقت کرمانشاه-Kermanshah

2019-10-21 23:41:35
دمای امروز کرمانشاه-Kermanshah

10.5oC

Kermanshah,IR
  • Rain

    light rain
  • 2.1m/s

    110o

  • 70%

    1025 hPaکشور : ایران
زبان : فارسی
جمعیت : ۱٬۹۴۵٬۲۲۷ نفر
مساحت : ۲۵٬۰۰۹ کیلومترمربع
واحد پول : ریال
استان کرمانشاه با مساحت 24640 کیلومترمربع، هفدهمین استان ایران از نظر وسعت به شمار می رود. کرمانشاه از استان های غربی به شمار می آید که با کشور عراق مرز مشترک دارند. مرکز استان کرمانشاه، شهر کرمانشاه است. کرمانشاه یکی از استان های کردنشین ایران است.

کرمانشاه نهمین شهر پر جمعیت و یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه در ایران می باشد. کرمانشاه  نهمین شهر پرجمعیت و یکی از کلان شهرهای ایران و مرکز استان کرمانشاه در ایران می باشد. کرمانشاه از شهر های تاریخی و فرهنگی ایران به شمار می رود و پیدایش آن به سده چهارم میلادی باز می گردد. شهر کرمانشاه از شمال به کوه فرخشاد، از شمال باختری به کوه طاق بستان و از جنوب به سفید کوه ختم می شود و یکی از شاهراه های ارتباطی خاور و باختر و کهن ترین راه گذر ایران به میان رودان است. شهر کرمانشاه دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. در سده چهارم میلادی شهر کرمانشاه که در آن دوران روستای خوش آب و هوایی بود به عنوان دومین اقامتگاه پادشاهی ساسانیان برگزیده شد. کرمانشاه مرکز کشاورزی ایران است و بیشتر درآمد اقتصادی این شهر نیز از این راه است.

پیشینه :

نوشته های تاریخی بیانگر این است که در کرمانشاه ازنخستین مراکز تمدن بشری بوده است. بر خلاف سایر نقاط ایران که به صورت مقطعی مورد سکونت قرار گرفته اند، این استان بدون وقفه در دوره های مختلف تاریخ مورد سکونت قرار گرفته است. این منطقه بر سر راه شااهراه های ارتباطی مهمی چون جاده شاهی، جاده ابریشم بوده و از مناطق جغرافیایی با اهمیت ایران باستان بوده است.

این استان در گذشته یکی از مراکز ساسانیان بوده است و از همین دوره آثار بسیار زیاد ارزشمندی در این استان مانند طاق بستان، کتیبه بیستون و معبد آناهیتا باقی مانده است و در طی سده های گوناگون نیز به دلیل جایگاه ویژه راهبردی کرمانشاه، این شهرستان دارای اهمیت ویژه ای بوده است. امروزه نیز از مهم ترین شهرهای غرب ایران به شمار می ود. 

تورهای شهر کرمانشاه-Kermanshah سایر تورها