ساعت به وقت لنکاوی-Langkawi

2019-10-21 23:31:34
دمای امروز لنکاوی-Langkawi
Warning: file_get_contents(http://api.openweathermap.org/data/2.5/weather/?units=metric&APPID=1026da09210cd856f653d60f104292a1&q=Langkawi&lang=en) [function.file-get-contents]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /home/honeymoontravel/public_html/library/weather/weathercore.php on line 394
Can't Access Weather API


کشور : مالزی
زبان : مالایی-بهاسا
جمعیت : 94,777 نفر تا سال 2010
مساحت : 478.5 کیلومترمربع
واحد پول : رینگیت
لنکاوی مالزی که امروزه مالایی ها آن را جواهر کداح (“کداح” نام یکی از ایالات مالزی است) می نامند. از ۹۹ جزیره (و پنج جزیره دیگر که تنها در هنگام جزر آب دریا آشکار می شوند) واقع در دریای “آندامان” و در فاصله ۳۰ کیلومتری از ساحل شمال غربی مالزی، تشکیل شده است. لنکاوی منطقه آزاد تجاری است. این مجموعه جزایر بخشی از ایالت “کداح” و در مجاورت مرز تایلند هستند. در تاریخ پانزده جولای سال ۲۰۰۸، سلطان عبدالحلیم (سلطان ایالت کداح و پادشاه وقت کشور مالزی از دسامبر۲۰۱۱ تا کنون)، به میمنت پنجاهمین سال روز تاج گذاری خود، نام “لنکاوی” را به “جواهر کداح” به زبان مالایی؛ Langkawi Permata Kedah، تغییر داد.بزرگترین جزیره لنکاوی جزیره “اپونیموس پولای” با ۶۴٫۷۹۲ نفر جمعیت است. این جزیره تنها جزیره مسکونی واقع در ناحیه “پولای توبا” نیز هست. شهر “کواه” بزرگترین شهر و پایتخت ایالت لنکاوی است.

لنکاوی در دریای آندامان در حدود 30کیلومتری شمال غربی خاک اصلی مالزی قرار داردو مجمع الجزایری است که از 104 جزیره تشکیل شده است.درآمد مردمان لنکاوی بیشتر از کاشت برنج و کشتگاه های کائوچوئی بوده است اما امروزه به جرعت می توان گفت صنعت گردشگری نیز یکی از مهمترین منابع درآمدزایی شهر لنکاوی مالزی به شمار می رود.

این شهر محل ساخت اولین ژئو پارک در مالزی است و بسیاری از نقاط آن در حفاظت سازمان یونسکو به ثبت رسیده است.در این شهر پلی معلق قرار دارد که دسترسی به شهر را از نقاط دیگر از طریق دو خط پیاپی ممکن ساخته است. ایالت کداح و لنکاوی در سال 1821 میلادی توسط قوم سیام فتح شد، در سال 1909 بریتانیایی ها تا زمان استقلال کداح، بر آن تسلط داشتند. البته مدت کوتاهی در جنگ جهانی دوم مالزی توسط ژاپنی ها فتح شد، و کنترل آن به اقوام تایلندی سپرده شد، فرهنگ و آداب رسوم تایلندی امروزه نیز در لنکاوی مشاهده می شود.

لنکاوی مالزی تا سال 1978 میلادی، منطقه ای آرام و کم تردد بود، از آن سال به بعد، وضع قوانین منطقه آزاد تجاری و گسترش تدریجی صنعت گردشگری، بر محبوبیت لنکاوی افزود.

دوران آغاز رونق اقتصادی و صنعت گردشگری در مالزی مصادف با پایان زمان “نفرین محصوری” در مالزی بود (محصوری در افسانه های قدیمی مالایی، نام دختر زیبای بی گناهی است که به ناحق کشته می شود، خون سرازیر شده از بدن این دختر به نشان بی گناهی سفید است و در آخرین لحظات عمر خود، لنکاوی را نفرین کرد که هفت نسل پیاپی خالی از سکنه بماند). سرزمین لنکاوی با مساحت 10000 هکتار و 99 جزیره تابع در سال 2007 میلادی به عنوان ژئوپارک معرفی شد (ژئوپارک طبق تعریف یونسکو، گستره ای است با مرزهای کاملاً آشکار و پهنه کافی که دربرگیرنده چند پدیده زمین شناسی کمیاب و برجسته بوده و در آن گستره جاذبه های طبیعی، تاریخی و فرهنگی ارزشمند نیز یافت شود).

آب و هوای کلی لنکاوی:

بطور کلی لنکاوی دارای آّب و هواب گرم و مرطوب می باشد. درجه حرارت هوا معمولا از 21 تا 35 درجه متغیر است اما اکثر اوقات رطوبت هوا بالاست. با این وجود سفر به لنکاوی  در تمام فصول سال امکان پذیر است، حتی در طول فصل بارندگی که از ماه آوریل تا مه و از اکتبر تا نوامبر است. هوای این شهر معمولا گرم است و تابش آفتاب شدیدی دارد.اما بارش های کوتاه مدت در عصرها دور از انتظار نیست. گردشگران معمولا بارندگی در این جزیره را دوست دارند چرا که هوا گرم است و بارندگی کمی از درجه حرارت هوا می کاهد. لنکاوی در نزدیکی خط استوا واقع شده و در مقایسه با بسیاری از شهرها و کشورهای واقع شده در مناطق استوایی دارای طبیعت گرمسیری زیبایی است.

از جاذبه های توریستی  لنکاوی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. جزیره ی میمون ها

2. جزیره ی دریاچه ی آب شیرین

3. ساحل کوک

4.مزرعه ی کروکودیل ها

5.ساحل کاسوارین و...

 

تورهای شهر لنکاوی-Langkawi سایر تورها