ساعت به وقت دهلی نو-New delhi

2019-10-22 00:08:34
دمای امروز دهلی نو-New delhi

25.4oC

New Delhi,IN
  • Haze

    haze
  • 1.5m/s

    220o

  • 60%

    1011 hPaکشور : هند
زبان : هندی انگلیسی
جمعیت : 18,248,290 نفر
مساحت : 1,483 کیلومتر مربع
واحد پول : روپیه
دهلی که هندوستان کوچک نیز نامیده می‌شود،یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان محسوب می شود. حتی با وجود ظاهر مدرن و تازه‌ای که این روزها از خودش نمایش می‌دهد، اما روح باستانی شهر همه‌جا به چشم می‌آید. روحی باستانی که از میان ‌سال‌ها تاریخ و هنر مشرق زمین و خاطره‌ی جنگ‌های پر سر و صدا برخاسته؛ دهلی یازده بار در طول تاریخش ویران و دوباره ساخته شد تا به شهر دوگانه‌ی مدرن-سنتی امروزی رسیده است.

دهلی که تلفظ صحیح آن دلهی است پایتخت هند و دومین کلانشهر آن محسوب می شود.دهلی از قدیمی ترین شهر های جهان می باشد که تا کنون 11 بار ویران شده و دوباره ساخته شده است٬هم چنین این شهر تلفیقی از بافت شهری و جامعه ای سنتی و مدرن می باشد.علاوه بر این این شهر نمودی است از اجتماع مذهب ها٬قوم ها و فرهنگ های مختلف. شهر دهلی در ناحیه مرکزی نیمه شمالی هند و در ساحل غربی رود یامونا قرار دارد و از سطح دریا حدود 239متر ارتفاع دارد. مساحت ناحیه کلی دهلی برابر 1483 کیلومتر مربع است واز بزرگترین کلانشهرهای جهان محسوب می‌گردد. ناحیه پایتختی ملی دهلی یا ایالت دهلی که دهلی‌نو مرکز آن می‌باشد، از طرف شرق به ایالت اوتارپرادش و از طرف شمال، غرب و جنوب به ایالت هاریانا محدود می‌گردد.این شهر به طور کلی در جلگه ی رود گنگ واقع شده است.

آب هوای دهلی:

بطور کلی آب و هوایی دهلی نو دارای سه فصل است: ۱- فصل باران‌های موسمی از اول ماه جون به مدت ۴ تا ۵ ماه. ۲- فصل سرما از اول ماه نوامبر به مدت ۴ ماه و فصل گرما از اواسط ماه مارچ به مدت ۳ ماه. آب و هوای دهلی در فصل بهار گرم و مرطوب است. در طول زمستان نیز حداقل برای ۳ ماه نیاز دارای اب و هوایی سرد و خشک می باشد.

از جاذبه های گردشگری شهر دهلی هند می بوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.مقبره ی گاندی:

مقبره ی مهاتما گاندی رهبر سیاسی و مذهبی هند که در سال 1948 میلادی کشته شد.

2. باغ 5 حس:

این باغ با نام «لودی گاردن» نیز شناخته می شود.زیبایی و جذابیت این پارک باعث تحریک حواس پنجگانه ی انسان می شود؛از این رو به آن باغ 5 حس گفته می شود.

3. معبد گورودوارا

4. قلعه ی سرخ

5. معبد آکشاردام و...

 

تورهای شهر دهلی نو-New delhi سایر تورها