ساعت به وقت بانکوک-Bangkok

2019-10-22 00:03:09
دمای امروز بانکوک-Bangkok

28.8oC

Bangkok,TH
  • Clouds

    few clouds
  • 2.1m/s

    160o

  • 78%

    1008 hPaکشور : تایلند
زبان : تایلندی
جمعیت : 8.5 میلیون نفر
مساحت : 1,569 کیلومتر مربع
واحد پول : بات
شور تایلند در شرق آسیا قرار دارد که از شرق با کشور کامبوج و ازغرب با کشور میانمار از شمال با کشور لائوس وازجنوب با کشور مالزی مرزهای مشترک دارد. کشور تایلند دارای ۵۱۷۰۰۰ کیلومتر مربع مساحت و ۶۲ میلیون نفر جمعیت است و پایتخت آن شهر بانکوک با بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت، جمعیت تایلند در ۷۶ استان این کشور پراکنده است.

 

 

شهر بانکوک پایتخت کشور تایلند است که در جنوب شرق آسیا قرار دارد.البته با این وجود که حدود 200سال است که نام رسمی این شهر زیبا به "گرونتپ" تغییر یافته اما هنوزم اغلب گردشگران از نام بانکوک استفاده می کنند."گرونتپ" به معنای شهر فرشته ها است.

جمعیت این شهر بزرگ تا سال 2012 حدود 10میلیون نفر تخمین زده شد.هم چنین مختصات جغرافیایی این شهر به شرح ذیل می باشد: {"8'45º13 شمالی و "8'29º100 شرقی} لازم به ذکر است مساحت بانکوک 1500کیلومتر مربع می باشد.

آب و هوای بانکوک:

شهر بانکوک دارای 3 فصل بارانی است (ماه های ژوئن تا اکتبر)٬سه فصل گرم و مرطوب (مارس تا مِی) و بقیه ماه های سال دارای آب و هوایی خشک وخنک می باشد.به گونه ای دیگر می توان گفت متوسط دمای سالانه ی بانکوک حدود 29 درجه ی سانتی گراد و بطور ماهانه تقریبا 35 درجه ی سانتی گراد می باشد. رمان محلی بانکوک نیز 7ساعت جلوتر از ساعت مبدأ گرینویچ است.

این شهر که دارای سنتی شگفت انگیز و دل نشین است به دلیل دارا بودن معابد٬مجموعه کاخ ها و بناهای باشکوه پادشاهی٬پارک های طبیعی و جنگلی و حیات وحشی زیبا و حیرت انگیز؛هم چنین مراکز خرید بزرگ و رستوران ها فراوان با غذاهای رنگارنگ محلی و بین المللی اش سالانه پذیرای گردشگران بسیار زیادی از تمامی نقاط جهان می باشد.تعدادی از معروفترین جاذبه های گردشگری بانکوک عبارتند از:

1.مجموعی کاخ پادشاهی        

2.معبد بودای خوابیده

3.مجموعه ی بودای زمردین در معبد وات پراکائو

4.باغ رز

5.بازار شناور

6.مزرعه ی مار ها و مزرعه ی تمساح ها

7.دنیای سافاری و حیات وحش

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

تورهای شهر بانکوک-Bangkok سایر تورها