ساعت به وقت بالی-Bali

2019-09-17 11:38:13
دمای امروز بالی-Bali

30oC

Bali,CN
  • Clouds

    few clouds
  • 0.45m/s

    135o

  • 49%

    1012 hPaکشور : اندونزی
زبان : اندونزیایی
جمعیت : 4,200,000 نفر
مساحت : 5,780 کیلومترمربع
واحد پول : روپیه اندونزی
الی یكي از محبوبترين مقاصد گردشگري در جهان مي باشد. اين جزيره سالها به عنوان بهترين جزيره از طرف مجله بين المللي مسافرت انتخاب گرديده است. اندونزي بزرگترين كشور جزيره اي دنياست و پايتخت آن جاكارتا مي باشد. صنعت توريسم يكي از منابع درآمدي آن محسوب مي گردد و سالانه ميزبان ميليونها نفر توريسم از آمريكا، استراليا و اروپا هستند. سواحل زیبای نوسادوا در بالی در رده بندی جهانی ، رتبه پنجمین ساحل زیبای جهان را کسب نموده است. این منطقه مجموعه ای از هتلهای مجلل و رستورانهای رویایی و کشتیهای تفریحی لوکس و... را دارد و بعنوان یکی از میزبانان مناسبتهای سیاسی درجهان می باشد.

 بالی جزیره ای است در کشور اندونزی که از مراکز مهم گردشگری جهان محسوب می شود.این جزیره دو اقیانوس آرام و هند را به هم متصل کرده است،به همین دلیل دارای آب و هوای متفاوتی می باشد.این جزیره دارای مناطق مختلفی است که از مهم ترین و معروف ترین آن می توان به «کوتا» و «اوبود» اشاره کرد.کوه هایی در شمال و جنوب این جزیره قرار دارند بخاطر این کوه ها زمین های آن قسمت بسیار حاصلخیز است و در آنجا کشاورزان بصورت پلکانی به کاشت برنج می پردازند.بزرگترین منطقه و مرکز اداری این جزیره نیز شهر «دنپازار» است.یکی از بهترین جذابیت های این جزیره ی زیبا این است که در تمامی فصول سال هرروز حوالی ساعت 6بامداد آفتاب طلوع کرده و منظره و آب و هوای مطلوبی را برای گردشگران به ارمغان می آورد. دای از طبیعت بی نظیر، بالی به واسطه معابد باستانی و کاخ‌های تاریخی‌اش مشهور است همچنین آتشفشان فعال و جنگل‌های وحشی آن ماجراجویان را از سراسر دنیا جذب کرده است. شما می‌توانید سواحل شن و ماسه سفید را در جنوب و ماسه‌های سیاه را در شمال و غرب این جزیره ببینید. جزیره بالی یک جزیره خاص است و به واسطه چشم اندازهای شگفت‌انگیزی که دارد هر لحظه آفریدگار این‌همه زیبایی را در ذهن متبلور می‌کند. 

آب و هوای بالی:

بالی به جز فصل باران‌های سیل آسای زمستانی در هر فصلی از سال آب و هوای گرمسیری دارد. در اطراف کوه‌های مرکزی بالی که شامل چند قله با ارتفاعی بیش از سه هزار متر است دمای هوا خنک و میزان باران بسیار بیشتر از مناطق ساحلی است. به طور کلی بالی جزیره‌ای چهار فصل توریستی به شمار می‌رود اما بالا و پایین شدن دمای هوا به شدت روی قیمت هتل‌ها تاثیر گذار است.

فروردین،اردیبهشت، خرداد و شهریور بهترین فصل سفر است. در این وقت سال قیمت هتل‌ها 50-30 درصد ارزان‌تر است و رطوبت هوا هم به مراتب کمتر است. مهرماه هم از آنجایی که بارش باران کم است، فصل مناسبی برای دیدن بالی است. در ماه‌های ذکر شده شما می‌توانید تمام فعالیت‌های ورزشی از غواصی و موج سواری گرفته تا کوهنوردی و جنگل گردی را تجربه کنید.

مهم ترین جاذبه های گردشگری این جزیره به شرح زیر است:

1.جزیره ی معابد

2.ساحل سانور

3.تماشای طلوع آفتاب

4.ساحل کوتا

5.قارچ های مرجانی و...

تورهای شهر بالی-Bali سایر تورها