ساعت به وقت اصفهان-Isfahan

2019-10-21 23:16:10
دمای امروز اصفهان-Isfahan

15oC

Isfahan,IR
  • Clouds

    scattered clouds
  • 2.1m/s

    180o

  • 44%

    1023 hPaکشور : ایران
زبان : پارسی
جمعیت : ۴۸۷۹۳۱۲
مساحت : ۱۰۷٬۰۲۷
واحد پول : ریال
توضیج کوتاه

اصفهان شهری باستانی در مرکز ایران است. اصفهان سومین شهر پهناور ایران پس از تهران و مشهد است. بناهای تاریخی متععدی در شهر وجود دارد که تعدادی از آنها به عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده اند. این شهر به داشتن معماری زیبای اسلامی و بسیاری از بلوارهای زیبا، پل های سرپوشیده، تونل های زیبا، کاخ ها، مسجد ها و مناره های منحصر بفرد معروف است. این امر باعث شده است که در فرهنگ ایرانی اصفهان، نصف جهان لقب بگیرد.

تاریخچه:

در طول تاریخ به آسانی نمی توان رد شهر اصفهان را به طور پیوسته دنبال نمود. هرچند اصفهان در فلات ایران قرار داشت. به علت آن که در دوران پیش از اسلام گرانیگاه شاهنشاهی های هخامنشی تا ساسانی، قلمرو غربی این شاهنشاهی ها و به ویژه میان رودان بود، این شهر در کانون توجه این دودمان قرار نداشت. در طول تاریخ تا دوران اسلامی در محل فعلی شهر اصفهان ردپای شهرهای مختلفی تحت نام های محل های مختلف و حتی مردمان مختلف را پی گیری نمود.

آب و هوا:

این شهر در منطقه ای نیمه بیابانی در مرکز و کنار زاینده رود قرار گرفته که از کوه های مرکزی ایران در استان چهار محال و بختیاری سرچشمه می گیرد و به باتلاق گاو خونی می ریزد و از مراکز گردشگری، فرهنگی و اقتصادی ایران محسوب می شود. زاینده رود بزرگترین فلات مرکری ایران از کوه های مرکزی ایران سرچشمه گرفته و از میان اصفهان می گذرد.

جاذبه های تاریخی:

اصفهان سرشار از آثار آثارهنری و تاریخی است که میدان نقش جهان، مسجد امام، سی و سه پل پل خواجو، پل مارنان، کاخ چهل ستون، گذر چهار باغ عباسی و ... از بارزترین آنها هستند. مقامات میراث فرهنگی استان اصفهان اعتقاد دارند بشی از 22 هزار جاذبه تاریخی و فرهنگی ارزشمند در این استان وجود دارد.

مکان های تفریحی و رفاهی:

شهربازی رویاها به عنوان بزرگترین و پیشرفته ترین پارک بازی خاورمیانه  سالانه میزبان هزاران گردشگر می باشد. سیتی سنتر اصفهان بزرگترین مرکز رفاهی کشور و معروفترین مرکز گردشگری، رفاهی و گردشگری این شهر می باشد. بزرگترین و پیشرفته ترین شهربازی سرپوشیده خاور میانه هم در این مجموعه است. همچنین بام شهر اصفهان در شمال غرب این شهر، بزرگترین بام شهر کشور است. تونل آکواریوم اصفهان در پارک جنگلی ناژوان به عنوان اولین تونل آکواریوم ایران افتتاح گردیده است و در آن انواع ماهی ها و آبزیان از سراسر جهان وجود دارد. 

تورهای شهر اصفهان-Isfahan سایر تورها