ساعت به وقت آگرا-Agra

2019-10-21 23:16:39
دمای امروز آگرا-Agra

23.6oC

Agra,IN
  • Clouds

    overcast clouds
  • 1.49m/s

    296o

  • 34%

    1010 hPaکشور : هند
زبان : هندی
جمعیت : 1,800,000 نفر
مساحت : 4,028 کیلومتر مربع
واحد پول : روپیه
گرا يا آگره سومین شهر بزرگ در ایالت اوتار پرادش در کشور هندوستان است. این شهر درکنار رودخانه یامونا قرار گرفته است. نام آگره به شکل آگرهبانا نخستین بار در کتاب حماسی ماهابهاراتا آمده و معناشناسان آن را پردیس یا بهشت معرفی کرده اند. در قرن‌های ۱۶ یا ۱۷ میلادی آگرا به راستی تمثالی از پردیس در روی زمین شده بود. آگرا در زمان حکومت اکبر، جهانگیر و شاه جهان اهمیت زیادی یافت.

 آگرا به معنای پردیس یا بهشت است.این شهر سومین کلانشهر بزرگ هند می باشد که در ایالت اوتارپرادش هند  است؛هم چنین لازم به ذکر است که این شهر در کنار رودخانه ی «یامونا» قرار دارد.این کلانشهر در زمان حکومت امپراتوری  هند به مرکز هنر٬فرهنگ و تجارت کشور هندوستان تبدیل شد.مهم ترین جاذبه ی توریستی این شهر بزرگ «مسجد تاج محل»است. صنعت گردشگري نقش بسزايي در اقتصاد اين شهر دارد بطوريكه بسياري از هتلها ، مراكز سلامتي و مراكز آب گرم در آسيا در اين شهر است. اين شهر همچنين داراي پايگاه هاي صنعتي مي باشد و بسياري از كارخانه هاي توليدي و صنعتي مرتبط با بازارهاي عمده فروشي در اين ناحيه واقع شده است و همچنين داراي اولين پرورش بيوتكنولوژي گياهي با توليد 2 ميليون گياه در سال است.

از جمله صنايع اين شهر مي توان پوشاك و منسوجات ، صنايع خودرو سازي ، كشاورزي ، صنايع چرم ، صنايع دستي و صنايع غذايي را نام برد.

يكي از اصلي ترين صنايع دستي در آگرا ، صنعت چرم می باشد و توليد گنندگان اين محصولات در اين صنعت شهرت دارند و محصولات خود را به داخل و خارج از هندوستان صادر می کنند.

از صنايع دستي ديگر در اين شهر مي توان زري دوزي ، كنده كاري بر روي سنگ ، منبت کاری و... را نام برد.

آب و هوای آگرا:

در مورد وضعیت کلی آب و هوای شهر آگرا می توان گفت بهترین آب و هوا را از ماه اکتبر تا مارس دارد و در تابستان هوا حدوداً بین 23 تا 45 درجه و زمستان 4 تا 31 درجه است.

 معروف ترین جاذبه های گردشگری آگرا به شرح زیر است:

1.تاج محل

2.قلعه ی آگرا

3.سیکاندرا

4.فاتح پور سیکری(شهر پیروزی) و...

تورهای شهر آگرا-Agra سایر تورها