ساعت به وقت آنتالیا-Antalya

2019-10-22 00:52:45
دمای امروز آنتالیا-Antalya

20oC

Antalya,TR
  • Clear

    clear sky
  • 1.5m/s

    320o

  • 68%

    1014 hPaکشور : ترکیه
زبان : ترکی
جمعیت : ۱٬۰۰۱٬۳۱۸
مساحت : ۲۰٫۸۱۵ کیلومتر مربع
واحد پول : لیر
آنتالیا (به ترکی استانبولی: Antalya) نام مرکز استان آنتالیا و از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می‌گردد دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه‌ها خود نمائی می‌کند. در این شهر و در بخش قدیمی و تماشائی آن منطقه قلعه‌ایچی (درون قلعه) قرار دارد. بافت خاص منطقه که شامل خیابانهای کم عرض و پیچ در پیچ بوده به همراه خانه‌های قدیمی که توسط دیوارهای قدیمی محصور شده، بسیار جلب توجه می‌کند.

یکی دیگر از شهر های توریستی کشور ترکیه شهر آنتالیا می باشد که در صنعت گردشگری این کشور نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.بافت این شهر را بلوار های زیبا و درختان نخل و لنگرگاه ها تشکیل می دهند.هم چنین این شهر دارای خیابان های کم عرض و پر پیچ و خم است که در میان خانه های قدیمی شهر تصویری زیبا به آن می بخشد.جمعیت ساکنین این شهر در سال 2014 حدود 2 میلیون نفر اعلام شد.

تا کنون اطلاعات دقیقی راجع به نخستین ساکنان این شهر به ثبت نرسیده است اما با وجود حفاری هایی که در سال 2008 در ناحیه ی "دوگو گوراجی" آنتالیا صورت گرفت باستان شناسان دریافتند که روزی این شهر پایگاه نیروی دریایی ارتش روم باستان بوده است.

در بحث جغرافیایی این شهر باید گفت که آنتالیا در مدیترانه و در غرب کشور ترکیه واقع شده است و از جنوب به دریای مدیترانه وصل شده است.

آب و هوا:

 

آب و هوای این شهر به طور کلی مدیترانه ای بودهکه این یعنی در فصل تابستان دارای هوای گرم و خشک و در فصل زمستان دارای آب و هوای معتدل و بارانی می باشد.میانگین دما در این شهر در فصل تابستان بین 30تا35 درجه ی سانتیگراد است و در فصل زمستان دما بطور میانگین بین 9تا15 درجه ی سانتیگراد می باشد.به همین علت تا کنون برف و یخبندان شدیدی در این شهر گزارش نشده است.به طور متوسط در این شهر در سال 300 روز آفتابی و مابقی روز های سال بارانی بوده است.آنتالیا دارای جاذبه هی گردشگری فراوانی می باشد که این جاذبه ها سالانه جمعیت زیادا از گردشگران را برای بازدید به این شهر می کشاند.

 

از این جاذبه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. شهر قدیمی کاله ایچی

2. استحکامات رومی

3. آسپندوس

4. بندر قدیمی

5. موزه ی باستان شناسی آنتالیا

6. پرج

7. آبشارهای بسیار زیبای این شهر از جمله آبشار دودِن

تورهای شهر آنتالیا-Antalya سایر تورها