دریافت ویزای قطر آسان می‌شود

۱۳۹۵-۰۷-۰۵

قطر قصد دارد فرآیند صدور ویزای گردشگری را آسان‌تر کند قطر ایرویز و اداره گردشگری قطر قراردادی را با VFS گلوبال -ارائه‌دهنده برتر خدمات صدور ویزا- امضا کردند که طی آن سیستم ثبت درخواست ویزای گردشگری برای مسافران، بهینه‌تر و شفاف‌تر می‌شود. این قرارداد در راستای سیاست‌های قطر برای جذب بیشتر توریست در برنامه «راهبرد بخش ملی توریسم قطر ۲۰۳۰» (QNTSS)، منعقد شده است.

 مدیر اجرایی مجموعه قطر ایرویز، اکبر الباکر می‌گوید: نزدیک به دو دهه است که قطر ایرویز مسافران زیادی را به قطر آورده و این قرارداد بیانگر اوج تعهد ما برای تبدیل کردن دوحه به یک مقصد کلاس جهانی گردشگری است. صنعت گردشگری قطر شاهد رشد بسیاری بوده است و پیشرفت‌هایی که امروز اعلام شد، دورنمای کشور در جذب و دعوت هر چه بیشتر مسافران از اقصی نقاط جهان برای تجربه آنچه قطر فراهم می‌کند را مورد پشتیبانی قرار می‌دهد. در نتیجه این طرح، ما انتظار خوشامدگویی به تعداد بیشتری از مسافران در فرودگاه بین‌المللی حَمَد در قطر را داریم. من در اینجا می‌خواهم صمیمانه از مدیر کل بخش وزارت امور داخله، امور مرزها و مهاجران و اداره گردشگری قطر برای مشارکتشان در این بیانیه تشکر کنم. این طرح نمونه بارزی از نتایج همکاری مشترکمان است. همچنین ما طرح‌های دیگری را هم برای ارتقا گردشگری قطر در دست اجرا داریم.
در مراسم امضای قراردادی که در دوحه ترتیب داده شده بود، حسن آل ابراهیم، مدیر ارشد توسعه گردشگری در اداره گردشگری قطر در مورد پیشرفت‌های اخیری که صنعت گردشگری قطر به خود دیده است، سخنانی را ایراد کرد. «برای همه اعضای QTA مایه افتخار است که اعلام کنیم تن‌ها دو سال و نیم بعد از آغاز QNTSS، این قرارداد امضا می‌شود. تسهیل فرایند ویزا گامی مهم برای افزایش تعداد بازدیدکنندگان از کشور و افزایش مصارف هزینه در بخش گردشگری قطر است. این قرارداد گواهی بر همکاری عمومی-خصوصی برای گسترش این بخش است که تاثیر مثبتی بر زنجیره ارزش و در نهایت کل اقتصاد خواهد داشت. قطر ایرویز و QTA با VFS گلوبال و MOI در ماه‌های آینده برای ایجاد فرآیند جدید صدور ویزای توریستی تلاش خواهند کرد، که این اقدامات باعث افزایش رتبه قطر در شاخص رقابت‌پذیری گردشگری می‌شود.
VFS گلوبال خدمات درخواست ویزای بهینه و راحتی ارائه می‌کند که برای مشتریان از سراسر دنیا به صورت آنلاین قابل دسترسی است و این مشارکت با هدف پشتیبانی از مسافران در طول سفر خود به قطر و تسهیل صنعت رو به رشد گردشگری قطر از طریق آسان نمودن فرآیند ویزا آغاز شده است.

  • برچسب ها

سایر مطالب