خیز آلمان‌ها به سمت گردشگری ایران

۱۳۹۵-۰۶-۲۷

آلمان‌ها با نشانه گرفتن «گردشگری ایران» به کشورمان آمدند و با امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، قراردادی 10 ساله برای ساخت 10 هتل 5 ستاره در نقاط مختلف کشور امضا کردند.

 به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، به دنبال دعوت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از هلدینگ‌ها و گروه‌های سرمایه‌گذاری خارجی برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری و احداث هتل در ایران، «پونت چات وال»، مدیر اجرایی گروه هتل‌های «اشتاینگن برگر» که به همراه گروه مشاورین خاورمیانه خود به ایران سفر کرده است، ساعاتی پیش در جلسه‌ای که با حضور مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، سعید شیرکوند، معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و لاله تهرانی، مدیر کل امور حقوقی و امور بین‌الملل سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در هتل اسپیناس پالاس در تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه‌ای در قالب چند بند برای ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در کشور امضا کرد.

معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و مدیر اجرایی گروه هتل‌های «اشتایگن برگر» به عنوان دو طرف ایرانی و آلمانی این تفاهم‌نامه را امضا کردند.

مسعود سلطانی‌فر در این دیدار با اشاره به اراده و عزم جدی دولت ایران برای رشد و رونق بخش گردشگری، گفت: بخش گردشگری سازمان میراث فرهنگی با توجه به شرایط پس از برجام تعاملات خوبی با سرمایه‌گذاران خارجی برقرار و زمینه ورود شرکت‌های علاقه‌مند به فعالیت در ایران را فراهم کرد. در طول دو سال گذشته تلاش‌ها و برنامه‌های گسترده‌ای برای رفع مشکلات و موانع موجود در مسیر رونق گردشگری و استفاده از ظرفیت‌های این بخش انجام شده است.

معاون رئیس‌جمهور با تاکید بر حضور سرمایه‌گذارانی از کشورهای غربی، آسیای جنوب شرقی و حتی ترکیه در بخش گردشگری در کشور اظهار کرد: زمینه احداث 10 هتل 5 ستاره با سرمایه‌گذاری شرکت‌های ترک فراهم شده است، همچنین در شهر مشهد با مشارکت عرب‌ها در حال ساخت چند هتل هستیم.

او در ادامه با بیان اینکه بخش خصوصی داخلی سرمایه‌گذاری در این بخش را آغاز کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر 170 هتل 4 و 5 ستاره توسط بخش خصوصی داخلی در دست ساخت است. همچنین براساس تفاهم‌نامه‌ای که حدود یک ماه قبل با مسئولان گردشگری ترکیه امضا شد، ساخت 10 هتل 5 ستاره در شهرهای مختلف ایران توسط ترکیه به زودی آغاز می‌شود. از سوی دیگر در حال حاضر سه هتل توسط سرمایه‌گذاران عرب در شهر مشهد در دست احداث است.

وی با اشاره به در دستور کار بودن ایجاد هتل‌های 4 و 5 ستاره و افزایش 3 برابری این هتل‌ها در بخش تأمین هتل و مراکز اقامتی نیز ادامه داد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته در 10 سال آینده، باید سالیانه 25 هتل 4 و 5 ستاره به مراکز اقامتی اضافه شود.

او به سفر خود به جمهوری آذربایجان و همچنین مذاکره با مسئولان گردشگری این کشور و احداث زودهنگام 3 تا 5 هتل توسط آذربایجانی‌ها در مناطقی از ایران که مقصد سفر گردشگران این کشور است، اشاره کرد.

سلطانی‌فر در ادامه این دیدار به برگزاری همایش مشترک هلدینگ‌های بزرگ گردشگری دنیا با گروه‌های هتلداری ایران در 3 ماه آینده تاکید کرد.

گام اول برای آشنایی با صنعت گردشگری ایران برداشته شد

به گزارش ایسنا، «سعید شیرکوند‌»، معاون سرمایه‌گذاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری نیز در این جلسه با اشاره به شرایط خوب سرمایه‌گذاری که امروز در سایه سیاست‌های دولت تدبیر و امید در کشور ایجاد شده است، گفت: اثری که این سیاست‌ها در ارائه تصویر کاملا شفاف و روشن نزد شرکت‌ها و دولت‌های خارجی ایجاد کرده، «توجه بیش از حد به اقتصاد گردشگری» به عنوان یکی از ضرورت‌هایی است که در اقتصاد ایران ایجاد شده است.

او توجه به ساخت هتل‌های 4 و 5 ستاره در صنعت گردشگری را از زیرساخت‌های مهم کشور دانست و ادامه داد: از دوره روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تلاش بسیار زیادی در جهت ساخت و بهره‌برداری از هتل‌های 4 و 5 ستاره انجام شد که موفقیت‌های خیلی خوبی نیز در داخل کشور در این زمینه به دست آمد.

سایر مطالب