ثبت جهانی پنج اثر در کرمان نشان دهنده اهمیت تاریخی و تمدنی این استان است

۱۳۹۵-۰۶-۲۷

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به اینکه استان کرمان دارای ظرفیت های بسیار بالایی در حوزه میراث فرهنگی، آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری و رشته های مختلف صنایع دستی است، گفت: ثبت جهانی پنج اثر کرمان نشان دهنده اهمیت تاریخی و تمدنی این استان است به گونه ای که کرمان دارای بیشترین آثار ثبت جهانی در بین استان های گوناگون کشور است.

 به گزارش میراث آریا، مسعود سلطانی فر با بیان این مطلب در مراسم جشن ثبت جهانی بیابان لوت و ثبت جهانی سه قنات استان کرمان در قالب پرونده قنات های ایرانی که جمعه شب 5 شهریور ماه در پارک مادر شهر کرمان و با حضور مسئولان و مدیران ملی و محلی و عموم مردم کرمان برگزار شد افزود: در حال حاضر استان کرمان با پنج اثر ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو دارای بیشترین تعداد آثار ثبتی در بین استان های کشور است که سه اثر این استان در دو سال گذشته و در دولت تدبیر و امید در یونسکو ثبت شده است.

وی با بیان اینکه جاذبه های گردشگری و میراث فرهنگی بی نظیر استان کرمان می طلبد که گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی به این استان سفر کنند، اظهارداشت: در سال 92 حدود 7 هزار گردشگر خارجی به استان کرمان سفر کرده اند اما در پنج ماهه اول امسال 16 هزار نفر گردشگر خارجی به این استان سفر کرده اند که پیش بینی می کنیم این تعداد تا پایان سال جاری به 40 تا 50 هزار نفر برسد.
معاون رئیس جمهور ادامه داد: البته استان کرمان دارای ظرفیت های بسیار زیادی است و این استان باید خود را برای میزبانی سالیانه 200 تا 300 هزار گردشگر خارجی آماده کند.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه صحبت های خود گفت: اتفاقات بزرگی در سال‌های اخیر در کشور و خصوصا در استان کرمان روی داده است.
وی بیان داشت: در سه سال گذشته توانستیم، پنج اثر و پرونده بزرگ را در یونسکو به عنوان میراث جهانی ثبت کنیم که سه اثر متعلق به استان کرمان است.

سایر مطالب